AC0260-095 | EXPRESS LIGHT PADEL RACKET | GREY/TUR/YELLOW/PK
Product image 1
Product image 2
  • Inner core: White Mid-Soft EVA
  • Outer core: Triple layer of fiberglass
  • Balance: 260 mm ± 10mm
  • Weight range: 350 to 360g
  • Frame: Double tubular filled with EVA
  • Hole pattern: Consists of 51 perforated holes of two different diameters. The peripheral holes are 12 mm, while the central holes are 10mm. Additionnally, the pattern follows a curved shape.
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • Balance: 260 mm ± 10mm
  • Weight range: 350 to 360g